Digital display totem DKS-LED43, 43 in display, Android 11, White, 610 mm x 450 mm x 1.810 mm, TecMaschin
 ★ ★ ★ ★ ★
 ★ ★ ★ ★ ★
(50)
Technical data
Manufacturer logo of the manufacturer “TecMaschin”
Article No.: 223151
  • Model
    DKS-LED43
  • Version
    Without touchscreen, white
  • Mobile
    No
  • Screen diagonal
    43 "
  • Operating system
    Android 11
  • Storage memory
    16 GB
  • Resolution
    1.080 x 1.920 px
  • Operating time
    24/7
  • Weight
    34 kg
  • Colour
    White
  • Number of colours
    6.7 Mio.
  • Contrast
    3000:1
  • Width
    610 mm
  • Depth
    450 mm
  • Height
    1,810 mm
  • Cable length
    300 cm
  • Energy efficiency class
    B
  • Range of application
    Indoor
  • Operation
    Remote control
  • Power
    150 W
  • Working temperature
    -10 °C - 40 °C
  • Connections/interfaces
    USB, RJ-45, WIFI, Bluetooth, HDMI
Media
Delivery volume
  • 1 x Digital display totem DKS-LED43, 43 in display, Android 11, White, 610 mm x 450 mm x 1.810 mm, TecMaschin
  • 12 Months warranty
  • 43 in Full HD screen for professional advertising content (no built-in touch function)
  • Guaranteed supply of spare parts and customer service
  • Two built-in speakers
  • Quick to set up and ready for immediate use
  • Printing service available for single-colour or two-colour logos to match the DKS-LED43
  • The DKS-LED43 advertising display complies with UL94-V0 fire safety standards
The perfect eye-catcher
The digital advertising display DKS-LED43 from TecMaschin is the ideal way to present your advertising to your customers. In addition, company presentations, products and services and much more information can be played on the digital display. The advertising stele is ideal for use in showrooms, at trade fairs, in the catering trade or in entrance areas. The illuminated eye-catcher with two integrated loudspeakers attracts customers. The 1.810 mm high digital display panel is particularly slim with its 66 mm and impresses with its low weight of just 34 kg. With a screen diagonal of 43 in (9:16) and a resolution of 1.080 x 1.920 px, you will attract the attention of passers-by and potential customers. This is also ensured by the patented LED module with more than 6,7 Mio. displayable colours and a contrast of 3000:1.
The digital advertising display is kept in a simple White and thus fits into any interior.
Particularly versatile
Examples of use:
  • Grocery shop to inform customers
  • Entrance area of offices or banks
  • Showrooms for product presentation
  • Canteens and canteen kitchens to present menus
  • Route information at trade fairs
......read more
Technical data
Article No.: 223151
  • Model
    DKS-LED43
  • Version
    Without touchscreen, white
  • Mobile
    No
  • Screen diagonal
    43 "
  • Operating system
    Android 11
  • Storage memory
    16 GB
  • Resolution
    1.080 x 1.920 px
  • Operating time
    24/7
  • Weight
    34 kg
  • Colour
    White
  • Number of colours
    6.7 Mio.
  • Contrast
    3000:1
  • Width
    610 mm
  • Depth
    450 mm
  • Height
    1,810 mm
  • Cable length
    300 cm
  • Energy efficiency class
    B
  • Range of application
    Indoor
  • Operation
    Remote control
  • Power
    150 W
  • Working temperature
    -10 °C - 40 °C
  • Connections/interfaces
Media
Delivery volume