Digital display totem DKS-LED43, 43 in display, Android 11, Black, 610 mm x 450 mm x 1.810 mm, TecMaschin
- 43 in Full HD screen for professional advertising content (no built-in touch function)
- Guaranteed supply of spare parts and customer service
- Two built-in speakers
- Quick to set up and ready for immediate use
- Printing service available for single-colour or two-colour logos to match the DKS-LED43
- The DKS-LED43 advertising display complies with UL94-V0 fire safety standards
- Two built-in speakers
ModelDKS-LED43
VersionWithout touchscreen, black
MobileNo
Screen diagonal43 "
Operating systemAndroid 11
Storage memory16 GB
Resolution1.080 x 1.920 px
Operating time24/7
Weight34 kg
ColourBlack
Number of colours6.7 Mio.
Contrast3000:1
Width610 mm
Depth450 mm
Height1,810 mm
Cable length300 cm
Energy efficiency classB
Range of applicationIndoor
Connections/interfacesUSB, RJ-45, WIFI,Bluetooth, HDMI
OperationRemote control
Working temperature-10 °C - 40 °C
Power150 W
- 1 x Digital display totem DKS-LED43, 43 in display, Android 11, Black, 610 mm x 450 mm x 1.810 mm, TecMaschin
- 12 Months warranty
The perfect eye-catcher
The digital advertising display DKS-LED43 from TecMaschin is the ideal way to present your advertising to your customers. In addition, company presentations, products and services and much more information can be played on the digital display. The advertising stele is ideal for use in showrooms, at trade fairs, in the catering trade or in entrance areas. The illuminated eye-catcher with two integrated loudspeakers attracts customers. The 1.810 mm high digital display panel is particularly slim with its 66 mm and impresses with its low weight of just 34 kg. With a screen diagonal of 43 in (9:16) and a resolution of 1.080 x 1.920 px, you will attract the attention of passers-by and potential customers. This is also ensured by the patented LED module with more than 6,7 Mio. displayable colours and a contrast of 3000:1.
The digital advertising display is kept in a simple Black and thus fits into any interior.
Particularly versatile
Examples of use:
- Grocery shop to inform customers
- Entrance area of offices or banks
- Showrooms for product presentation
- Canteens and canteen kitchens to present menus
- Route information at trade fairs
ModelDKS-LED43
MobileNo
Screen diagonal43 "
Operating systemAndroid 11
Storage memory16 GB
Resolution1.080 x 1.920 px
Operating time24/7
Weight34 kg
ColourBlack
Number of colours6.7 Mio.
Contrast3000:1
Width610 mm
Depth450 mm
Height1,810 mm
Cable length300 cm
Energy efficiency classB
Range of applicationIndoor
OperationRemote control
Power150 W